microwave - gatrea.ir

5 چیزی که هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید

به گزارش گاتریا مایکروویو ها می توانند واقعا مفید باشند، اما برخی چیزها وجود دارند که هرگز نباید در آن قرار دهید. بعضی از مواد و مواد غذایی می توانند باعث ایجاد جرقه شوند و مایکروویو می تواند مواد شیمیایی را به مواد غذایی شما منتقل کند و حتی انفجار ایجاد کند. پنج چیزی که همواره باید دور از مایکرویو نگه داشت:

  • فلز

شما احتمالا شنیدید که نباید فلز را در مایکروویو قرار دهید، اما آیا می دانید چرا؟ فلز منعکس کننده امواج مایکروویو است. به عنوان مثال، اگر غذا را با فویل آلومینیومی بپوشانید غذای شما گرم نمی شود. امواج منعکس شده از فویل  نیز می توانند به مایکروویو شما آسیب برسانند. طبق گفته دانشگاه MIT، ابزارهایی با سرهای تیز مانند چنگال می توانند یک میدان الکتریکی متمرکز ایجاد کرده و موجب ایجاد جرقه شوند.

  • تخم مرغ با پوسته

پخت مایکرویو ها بسیار سریع است. آنقدر سریع که داخل تخم مرغ خیلی سریع بخار ایجاد می شود. در نهایت بخار زیاد موجی می شود که تخم مرغ منفجر شود.

  • برخی از پلاستیک ها

بعضی از پلاستیک ها مواد شیمیایی همچون BPA و فتالات ها  را به غذاها می رسانند. گفته می شود که این مواد بر روی عملکرد غده های بدن انسان اثر مخرب دارند. بسیاری از ظروف مورد استفاده برای بسته بندی غذاها، مانند ظروف کره و ظرف های ماست نمی توانند در مایکروویو قرار بگیرند مگر آنکه بر روی محصول علامت ایمنی مایکرویو باشد.

  • کیسه های پلاستیکی

هرگز غذای داخل کیسه های پلاستیکی را نباید داخل مایکرویو گذاشت چرا که ممکن است بخار ناشی از غذا باعث ترکیدن کیسه پلاستیکی شود. همچنین خود کیسه های پلاستیکی نیز توانایی ذوب شدن دارند.

  • بسقاب های چینی و لیوان های سفالی

طبق گفته اسمیتسونیان، انجام مایکروویو بر روی بشقاب های قدیمی و لیوانهایی که بیش از 40 سال دارند می تواند سرب از لعاب را ایجاد کند و به غذاهای شما نفوذ کند. شما می توانید کارد و چنگال قدیمی خود را با کیت تست سرب آزمایش کنید تا مطمئن شوید که از این نظر مشکلی ایجاد نمی کنند.

 

مطالب مرتبط  ساخت دستگاه رباتیکی برای کمک به بیماران "نارسایی قلبی"

مطلب پیشنهادی

چت با خود در واتساپ

چگونه در واتساپ با خودمان چت کنیم

واتساپ که یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می باشد برای به اشتراک گذاشتن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *