ipv6-gatrea

فقط یک‌چهارم اینترنت مجهز به پروتکل آی‌پی نسخه 6 شده است

گاتریا-دنیای فناوری -پدر اینترنت در سالگرد راه‌اندازی Ipv6 گفت تنها یک‌چهارم از اینترنت موجود به پروتکل جدید مجهز شده است که کافی به نظر نمی‌رسد. وینتون سرف که در حال حاضر رئیس اینترنت گوگل است خطاب به مدیران آی اس پی‌ها و فروشگاه‌های آی‌تی گفت: اگر فکر می‌کنید قادر به نادیده گرفتن مشکلات پروتکل آی‌پی نسخه 4 هستید، سخت در اشتباه بوده و زمان آن رسیده است که برنامه‌های خود را آپدیت کنید.

کمپین جهانی استفاده از آی‌پی نسخه 6 سعی کرده است با فشار به سازندگان، کمپانی‌ها و ارائه‌کنندگان خدمات اینترنتی، آن‌ها را وادار به استفاده از پروتکل جدید کند که فضای آدرس‌دهی آن بیش از 128 بیت تعریف‌شده و توسط Ipv6 می‌توان تریلیون‌ها ابزار مختلف را بدون مشکل به هم وصل کرد، درحالی‌که با آی‌پی نسخه 4 تنها می‌توان 4 میلیارد آدرس آی‌پی تعریف کرده و آن‌ها را به هم وصل کرد.

پدر اینترنت می‌گوید: جهان از سال 2011 بدین سو با کمبود آی‌پی نسخه 4 مواجه شده است و 13 سال پس‌ازآنکه مهندسان شروع به ساخت نسخه 6 کردند، این اعتقاد به وجود آمد که نسخه 4 قطعاً از میان می‌رود.

ششم ژوئن 2012 بود که نسخه 6 راه‌اندازی شد و پیشرفت خوبی نیز نسبتاً حاصل شد و حالا یک‌چهارم از کاربران گوگل از طریق آی‌پی نسخه 6 وصل می‌شوند.

شبکه‌های موبایلی در آمریکا نیز دست به پیاده‌سازی نسخه 6 زده و ورایزون 84 درصد، اسپرینت 70 درصد، تی موبایل 93 درصد و AT&T نیز 57 درصد پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز داشته‌اند.

در بخش جهانی نیز طبق نقشه زیر می‌توانید کشورهایی که بیش از 15 درصد پیاده‌سازی آی‌پی نسخه 6 داشته‌اند را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط  ۳۳ درصد از خریدهای بلک فرایدی از طریق موبایل

منبع : خبرآنلاین

مطلب پیشنهادی

آیفون

گمانه زنی جایگزینی آیفون با مینی آی پد

جیتوپیا طبق گزارشی اظهار کرد که اپل ممکن است آیفون بزرگتر را جایگزین مینی آی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *