اپل - gatrea.ir

ممنوعیت داده‌کاوی ارزهای مجازی از طریق اپلیکیشن روی آیفون

اپل نصب و اجرای هرگونه اپلیکیشن روی آیفون برای داده‌کاوی ارزهای مجازی را ممنوع کرد. به گزارش گاتریا، بر اساس راهنمای جدید آی او اس، بخش موسوم به 3.15، اپلیکیشن‌ها ‌از داده‌کاوی هر نوع ارز مجازی و ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به‌صورت محلی منع شده و تنها داده‌کاوی از طریق کلود مجاز خواهد بود.

بنابراین توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری حق ندارند از آیفون به‌عنوان پایه اصلی داده‌کاوی ارزهای مجازی استفاده کنند و چنین اپ‌هایی مسدود خواهند شد.

همچنان ارسال پست روی شبکه‌های اجتماعی از طریق اپ‌های واسط مرتبط با ارز مجازی نیز ممنوع است و پیغام‌های مالی صرفاً باید از مراجع قانونی مانند بانک‌ها روی اپلیکیشن‌ها انجام شود.

ارزهای مجازی برای داده‌کاوی معمولاً از سخت‌افزار پرقدرت برای محاسبات پیچیده ریاضی استفاده می‌کنند و در همین‌جا است که اپل واردشده و اجازه نمی‌دهد تا سخت‌افزار آیفون به‌عنوان حامل و “داده‌کاو” مورداستفاده قرار گیرد.

از سوی دیگر کیف‌های پول مجازی قادرند در اپ استور فعالیت داشته باشند، اما این کیف‌های پول باید مرتبط با سازمان قانونی و بانک باشند، در غیر این صورت فیلتر خواهند شد.

گفتنی است سیستم بلاک‌چین برای بیت کوین خلق شد تا بر اساس سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکزِ داده، عمل کرده و هر نقل‌وانتقال مالی را به‌عنوان یک بلوک تعریف کرده و برای تائید برای سایر اعضاء بفرستد. سپس این بلوک جدید به سایر بلوک‌ها در یک زنجیره‌ای از داده‌های مالی افزوده‌شده و عملیات نقل‌وانتقال مالی نهایی می‌شود. بدین ترتیب، به‌جای ذخیره رکورد نقل‌وانتقال مالی به‌صورت متمرکز و احتمال سوءاستفاده از ای دیتا توسط هکرها، داده‌ها غیرمتمرکز شده و امکان هک آن‌ها به‌صورت دسته‌جمعی منتفی می‌شود.

مطالب مرتبط  مشخصات فنی و قیمت سامسونگ گلکسی فولد | Samsung Galaxy Fold

منبع : خبرآنلاین

مطلب پیشنهادی

میزو 18

معرفی سری جدید میزو ۱۸ در تاریخ ۳ مارس

سری میزو ۱۸ به طور رسمی در تاریخ ۳ مارس (۱۳ اسفند) وارد می‌شود. طبق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *