fifa 2018_trophy_gatrea.ir

ویژه : فناوری های پنهان در جام جهانی روسیه 2018 FIFA

به گزارش گاتریا، در حالی که تنها چند روز تا جام جهانی 2018 روسیه باقی مانده ، گروه فناوری های نوین فیفا در حال انجام تست های نهایی آماده سازی و آزمایش عملکرد فناوریهایی که قرار است در مسابقات جام جهانی در روسیه مورد استفاده قرار گیرد هستند.

ابزارهای مختلفی که در پشت صحنه به کار گرفته می شوند، پشتیبانی بیشتری از داوران خواهند داشت و همچنین اطلاعاتی مهم برای تیم های شرکت کننده در طی 64 بازی فراهم کرده و در نتیجه به بهبود عملکرد در زمین کمک می کنند.

فناوری خط دروازه

در جام جهانی 2014 برزیل، کریم بنزما، اولین بازیکن در جام جهانی 2012 بود که از تکنولوژی خط دروازه سود برد. داوران در جام جهانی 2018 روسیه می توانند به این ابزار متکی باشند: تمام استادیوم های رقابت ها به تکنولوژی خط دروازه مجهز خواهند شد که اطلاعات را از 14 دوربین با سرعت بالا پردازش می کند و در عرض یک ثانیه یک سیگنال به ساعت داور ارسال خواهد کرد که نشان می دهد توپ از خط دروازه عبور کرده است.

Related imageدستیار ویدئویی داور
پس از معرفی موفقیت آمیز فناوری خط دروازه در چهار سال پیش، جهان فوتبال خواستار ابزار بیشتر برای حمایت بیشتر از مقامات مسابقات برای تصمیم گیری های حیاتی شد. پس از دو سال آزمایش با صدها آزمون در بازی ها، هیئت فوتبال بین المللی فوتبال (IFAB) در مارچ 2018 برای استفاده از دستیار ویدئوی داور (VAR) در فوتبال، چراغ سبز نشان داد. اولین بار جام جهانی 21 ساله های فیفا بود که تکنولوژی ویدئویی به عنوان یک ابزار پشتیبانی اضافی برای داوران ارائه شد. این فناوری تنها برای تصحیح خطاهای واضح و صحنه های از دست رفته استفاده می شود. داوران در جام جهانی می توانند تصمیم بگیرند که به اطلاعات دستیار ویدئویی داور تکیه کنند یا قبل از تصمیم گیری، خودشان فیلم های مربوط به صحنه کرا در کنار زمین مشاهده کنند. این تکنولوژی جدید بدر دو سال گذشته به نیازهای خاص فوتبال اختصاص داده شده است تا بتواند به بهترین وجه از فلسفه اصلی VAR «حداقل تداخل، حداکثر سود» استفاده کند.
دستیار ویدئو داور - گاتریاسیستم های الکترونیکی مشاهده عملکرد و ردیابی بازیکنان
سومین تکنولوژی مهم در جام جهانی 2018 روسیه تعدادی تجهیزات ارتباطی برای هر دو تیم است. مسئولان فنی و پزشکی تیم های شرکت کننده ایستگاه های کاری اختصاصی در تریبون رسانه ای و یک خط اختصاصی برای برقراری ارتباط با مربیان و پرسنل پزشکی در نیمکت دارند. داده های موقعیتی از دو دوربین دیجیتال ردیابی واقع در تریبون اصلی که بازیکنان و توپ را دنبال می کنند به طور همزمان در کنار هم قرار می گیرند و فیلم های زنده از دوربین های تاکتیکی انتخاب می شوند. تیم ها می توانند از این ابزار ها برای آنالیز استفاده کنند.
سیستم های الکترونیکی مشاهده عملکرد و ردیابی بازیکنان
مطالب مرتبط  ایفا ۲۰۱۸ : گوشی زیبای زد‌تی‌ئی اکسون ۹ پرو + تصاویر

مطلب پیشنهادی

واچ او اس 7.5 - جیتوپیا

اپل سیستم عامل واچ ۷٫۵ خود را برای توسعه دهندگان عرضه می کند

به گزارش جیتوپیا اپل علاوه بر نسخه بتای بتای جدید آی او اس ۱۴٫۶ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *