عینک‌های واقعیت افزوده AR Glasses

عینک‌های واقعیت افزوده با نمایشگرهای میکروال‌ای‌دی

اغلب عینک‌های واقعیت افزوده AR Glasses که بعد از گوگل گلس در سال 2013 آمد، به فناوری نمایشگرهای LcoS یا کریستال مایع روی سیلیکون مجهز شدند.

گاتریا-دنیای فناوری، اما فناوری جدیدتری به نام میکروال‌ای‌دی است که آینده این صنعت را در دست گرفته و بازار واقعیت افزوده را دگرگون خواهد کرد.

گفته می‌شود تاباندن لیزر روی نمایشگر ممکن است منجر به خرابی آن شود و به همین دلیل از AMOLED امولد به‌عنوان رقیب برای میکروال‌ای‌دی نام‌برده می‌شود.

اما میکروال‌ای‌دی تأخیر کمتری در نمایش داشته و کنتراست رنگ بالاتری دارد و همچنین عمر بیشتری در مقایسه با امولد دارد. میکروال‌ای‌دی 30 برابر امولد روشن‌تر است و هرچند بهترین انتخاب در حال حاضر محسوب می‌شود، اما مشکلاتی نیز دارد.

اول اینکه به تولید انبوه نرسیده‌اند و زمانی که سامسونگ آن را در CES مطرح کرد، بسیار هزینه‌زا بوده و گران تمام می‌شود.

در آن‌سوی بازار اپل با خرید کمپانی LuxVue روی میکروال‌ای‌دی سرمایه‌گذاری سنگینی کرد و بیش از 300 مهندس روی پروژه تعریف‌شده مشغول کار بودند تا اینکه گفته شد فرایند تولید طاقت‌فرسا بوده و اپل تقریباً از آن ناامید شد. به‌هرحال اپل روی عینک واقعیت افزوده مشغول کار است و قطعاً میکروال‌ای‌دی است که می‌تواند گره مشکلات در این بخش را حل کند، هرچند خودش مشکل دارد.

سال آینده کمپانی‌های بیشتری به‌سوی میکروال‌ای‌دی پیش خواهند رفت و بازار تجاری‌تر شده و قیمت و هزینه متعادل خواهد شد.

منبع : خبرآنلاین

مطالب مرتبط  همراه اول شفاف ترین شرکت بورسی کشور

مطلب پیشنهادی

واچ او اس 7.5 - جیتوپیا

اپل سیستم عامل واچ ۷٫۵ خود را برای توسعه دهندگان عرضه می کند

به گزارش جیتوپیا اپل علاوه بر نسخه بتای بتای جدید آی او اس ۱۴٫۶ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *