زاکربرگ - فیسبوک - گاتریا | دنیای فناوری

زاکربرگ : دیتای شخصی من نیز به دست کمبریج آنالیتیکا افتاد

به گزارش گاتریا و به نقل از خبرآنلاین، موسس و مدیر 33 ساله فیس‌بوک در برابر چشمان اعصای کمیته انرژی و تجارت مجلس سنا ضمن عذرخواهی رسمی گفت: اطلاعات من نیز همراه 87 میلیون نفر دیگر به دست کمبریج آنالیتیکا افتاد و به اشتراک گذاشته شد. در دومین روز از حضور مارک زاکربرگ در برابر قانون‌گذاران آمریکایی در واشنگتن، «فرانک پالون» از اعضای دموکرات کمیته مذکور این سوال را مطرح کرد: وقتی فیس‌بوک قادر به کنترل دیتای کاربران نیست، این کمپانی چگونه می‌تواند دیتای مشتریان خود را حفظ کند؟

وی زمانی این موضوع را مطرح کرد که زاکربرگ در دفاع از خود گفت: کاربران می‌توانند آنچه به اشتراک می‌گذارند را مدیریت و کنترل کنند که این جمله وی با واکنش منفی نمایندگان روبرو شد.

موسس فیس‌بوک که به جای تی شرت خاکستری، کت و شلوار تیره بر تن داشت، دیروز نیز  5 ساعت در برابر نمایندگان نشست و به سوالات آنها پاسخ داد و قول داد از هر نوع قانون جدیدی که ساز و کار شبکه‌های اجتماعی را تعیین کند، حمایت خواهد کرد.

«مارشا بلک برن» نماینده جمهوری‌خواه چندین بار سخنان زاکربرگ را قطع کرد و گفت: من نمی‌توانم به شما اجازه سخنرانی طولانی بدهم.

 

مطالب مرتبط  اینترنت فضایی ایلان ماسک با ۱۶۰۰ ماهواره چگونه کار می‌کند؟

مطلب پیشنهادی

Carbon 1 MK II اولین گوشی مونوکوک فیبر کربن در جهان

به گزارش جیتوپیا گوشی هوشمند کربن ۱ با نام  MK II اولین مونوکوک با فیبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *