اخبار هوافضا - گاتریا

راه‌اندازی اینترنت فضایی جدید با همکاری اسپیس ایکس، ناسا و دانشگاه استنفورد

فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد با همکاری کمپانی اسپیس ایکس و ناسا قصد ایجاد و راه‌اندازی سرویس متفاوت اینترنت در فضا رادارند. به گزارش گاتریا، آن‌ها با راه‌اندازی تشکیلاتی به نام Audacy اولین سرویس تجاری اینترنت در فضا در مدار MEO را ایجاد می‌کنند و قرار است تا سال 2020 وارد فاز اجرایی شود. گفتنی است ماه گذشته FCC لایسنس‌های قانونی برای این کار را صادر کرد.

طبق تعاریف صورت گرفته قرار است دو ایستگاه زمینی ، یکی در سان‌فرانسیسکو و دیگری در سنگاپور راه‌اندازی شده و به ماهواره‌های تعبیه‌شده در مدار MEO که سال 2019 به فضا ارسال خواهند شد، متصل می‌شوند.

معمولاً از ماهواره‌های نصب‌شده در مدار MEO برای سرویس‌های جی‌پی‌اس استفاده می‌شود. در حال حاضر اغلب ماهواره‌های تجاری در مدار پایینی یعنی LEO مستقر هستند و هرکدام به‌طور مستقیم با برج تعریف‌شده روی زمین متصل می‌شوند که اطلاعات یک کاربر را در یک‌زمان مخابره می‌کند.

«رالف اِویگ» مدیر اجرایی تشکیلات Audacy گفت: با استقرار 3 ماهواره در MEO  (شبیه برج‌های مخابراتی بر فراز تپه)، ارتباطات لازم، تماس و انتقال داده به‌صورت دائم و همیشگی از طریق دو مکان زمینی در سان‌فرانسیسکو و سنگاپور فراهم می‌شود. به گفته وی هزینه این پروژه 300 میلیون دلار است که سرمایه‌گذاران آن را تأمین خواهند کرد.

پیش‌بینی می‌شود ظرف 5 سال آینده بیش از 20 هزار ماهواره وارد مدار شده و نبرد طیف‌های فرکانسی در فضا بیشتر شود.

منبع : خبرآنلاین

مطالب مرتبط  برنامه نقشه گوگل از مکان فست فودها برای کمک به رانندگی شما استفاده می کند!

مطلب پیشنهادی

آیفون

گمانه زنی جایگزینی آیفون با مینی آی پد

جیتوپیا طبق گزارشی اظهار کرد که اپل ممکن است آیفون بزرگتر را جایگزین مینی آی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *