تکنولوژی گام شناس - گاتریا

توسعه فناوری گام شناس برای تشخیص هویت افراد در خیابان توسط چینی‌ها

چینی‌ها درحال‌توسعه فناوری جدید «گام شناس» برای تشخیص هویت افراد هستند. نرم‌افزاری که قادر است از روی شمایل بدنی و نوع راه رفتن، هویت افرادی که صورتشان را مخفی کرده‌اند، معلوم کند.

گاتریا-دنیای فناوری، فاز آزمایشی این فناوری همراه با فناوری «چهره شناس» توسط پلیس پکن و شانگهای آغازشده است و مهندسان با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، سیستم نظارت و ارزیابی عابران خیابانی را به اجرا گذاشته‌اند.

«هوانگ یانگ ژن» مدیر کمپانی واتریکس به‌عنوان مدیر پروژه می‌گوید: سیستم گام شناس، هویت افراد را از فاصله 50 متری درحالی‌که پشتشان را به دوربین کرده و با صورت خود را پوشانده‌اند، تشخیص می‌دهد.

به گفته وی فناوری گام شناس شکاف موجود در فناوری چهره شناس را پرکرده و مشکل گرفتن تصاویر باکیفیت و از نزدیک را حل می‌کند.

بدین ترتیب نیاز به همکاری مردم برای تشخیص چهره آن‌ها نیست و با تجزیه‌وتحلیل راه رفتن، برداشتن قدم‌ها با یک الگوی خاص و تعاریف آن در سیستم می‌توان تشخیص هویت را بدون مشکل انجام داد.

کمپانی واتریکس با دریافت 14.5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری دولتی، از ماه گذشته درحال‌توسعه فناوری گام شناس است.

پلیس چین اخیراً سیستم چهره شناس خود را به سیستم دوربین CCTV ملی وصل کرده تا افراد را در خیابان مانیتور کند و حالا با افزودن فناوری گام شناس باگ‌های موجود را رفع کرده تا بتواند تشخیص هویت دقیق‌تری انجام دهد.

مطالب مرتبط  قابلیت فیس آی دی به گوشی های اندرویدی هم اضافه می شود

مطلب پیشنهادی

میزو 18

معرفی سری جدید میزو ۱۸ در تاریخ ۳ مارس

سری میزو ۱۸ به طور رسمی در تاریخ ۳ مارس (۱۳ اسفند) وارد می‌شود. طبق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *