rocket lab - electron - gatrea.ir

اعلام تاریخ پرتاب اولین موشک تجاری

به گزارش گاتریا، یک استارتاپ فضایی آمریکایی تحت عنوان “راکت لب” (Rocket Lab) تاریخ جدیدی را برای پرتاب اولین موشک تجاری خود اعلام کرد.شرکت آمریکایی راکت لب” (Rocket Lab) برنامه ریزی کرده است که موشک کوچک خود موسوم به “الکترون” (Electron) را در تاریخی بین ۲۳ ژوئن تا شش ژوئیه به فضا پرتاب کند.

این موشک از سکوی پرتاب این شرکت در نیوزلند پرتاب خواهد شد و پنج ماهواره کوچک را با خود حمل خواهد کرد. این شرکت چند ماه پیش و در ماه آوریل امید به پرتاب این موشک داشت ولی به علت بروز اشتباه در عملکرد تجهیزات زمینی این موشک، پرتاب آن به تاخیر افتاد.

تیم مهندشان این موشک دریافتند که یک موتور اساسی برای کنترل پمپ‌ها عملکرد اشتباهی داشته است. پیتر بک مدیر “راکت لب” گفت: علت اصلی بروز مشکل در پرتاب این موشک هنوز هم دقیقا معلوم نیست. وی افزود، شرکت ما با اعمال تغییراتی در این موشک، عملکرد موتور آن را بهبود بخشیده است. در ابتدا قرار بود که “راکت لب” تنها دو ماهواره کوچک ” Lemur-۲” ساخت شرکت “Spire Global” و کاوشگر دیگری که ساخت شرکت “Tyvak” است را به فضا بفرستد که بعدا تصمیم گرفته شد دو ماهواره دیگر نیز به محموله این موشک افزوده شود.

این موشک هم اکنون حاوی یک ماهواره تحقیقاتی است که به کاوشگر موشک کمک می‌کند تا سریع‌تر به زمین بازگردد. این موشک تاکنون دو پرتاب موفقیت آمیز داشته است و این، سومین پرتاب “الکترون” است.

در تاریخ ۲۵ می(۴ مرداد)، موشک بدون سرنشین “الکترون” به فضا پرتاب شد و طبق آمارهای رسمی، ظرف سه دقیقه به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری رسید. با این حال، پس از چهار دقیقه و در ارتفاع ۲۲۴ کیلومتری، ارتباط تیم ماموریت با این سامانه قطع شد.

مطالب مرتبط  وای فای ۶ سال آینده می‌آید

دومین پرتاب این موشک نیز به مدار زمین رسید و سه ماهوراه را به مدار زمین تحویل داد. حال سومین پرتاب این موشک در حال انجام برنامه‌ریزی‌های نهایی است. مدیر عامل این شرکت اظهار کرد، پرواز بعدی الکترون برای ناسا خواهد بود و این موشک پروازهای بیشتری را در سال ۲۰۱۹ میلادی انجام خواهد داد.

منبع : ایسنا

مطلب پیشنهادی

آپدیت گوگل میت - جیتوپیا

گوگل میت با ظاهر و ویژگی های جدید معرفی شد

به گزارش جیتوپیا گوگل میت بروز رسانی هایی در حوزه طراحی و همچنین طیف وسیعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *