htc-u12-gatrea.ir

چرا اچ‌تی‌سی از شارژ بی‌سیم در گوشی یو ۱۲ پلاس استفاده نکرده است؟

کمپانی تایوانی توضیح داد که چرا از فناوری شارژ بی‌سیم روی جدیدترین گوشی خود استفاده نکرده است.به گزارش گاتریا، در کنار انتقاد از اچ‌تی‌سی به خاطر نام‌گذاری روی پرچم‌دار 2018 خود، یو 12 پلاس، این موضوع که چرا از فناوری شارژ بی‌سیم استفاده نکرده نیز، مزید بر علت شده است.

اما مدیران معتقدند که انتخاب فنی درستی داشته و به دلیل به بلوغ نرسیدن فناوری شارژ بی‌سیم از آن استفاده نکرده‌اند.

درحالی‌که شارژ بی‌سیم بخشی از استاندارد گوشی‌های پرچم‌دار شده است، اچ تی سی می‌گوید مزایای زیادی در این فناوری در حال حاضر به چشم نمی‌خورد و از سوی دیگر مزایای بیشتری روی فناوری‌هایی مانند شارژ سریع وجود دارد که آن را برتر از فناوری شارژ بی‌سیم می‌کند.

اچ تی سی معتقد است شارژ سریع / Quick Charge سریع‌تر و کارآمدتر از شارژ بی‌سیم / Wireless Charging است و اگر قرار بود از بی‌سیم استفاده کند، باید از حجم باتری نیز می‌کاست.

htc-u12-gatrea.ir

هرچند کمپانی تایوانی فناوری بی‌سیم را به‌کلی نفی نکرده و می‌گوید در آینده از این فناوری در ساخت گوشی‌های جدید استفاده خواهد کرد.

نکته قابل‌توجه اینکه تراشه موجود در یو 12 پلاس از فناوری شارژ سریع نسخه 4.0 پشتیبانی می‌کند که در حال حاضر روی معدود گوشی‌هایی مانند «ریزر» و «می 8» شائومی وجود دارد و شارژری که در جعبه یو 12 پلاس قرار داده‌شده، قابلیت پشتیبانی از نسخه 3.0 را داشته و مالک گوشی جدید، باید شارژر جداگانه‌ای از بازار برای استفاده از مزایای شارژ سریع 4.0 بخرد.

منبع : خبرآنلاین

مطالب مرتبط  لغو قرارداد گوگل و پنتاگون با فشار silicon valley

مطلب پیشنهادی

میزو 18

معرفی سری جدید میزو ۱۸ در تاریخ ۳ مارس

سری میزو ۱۸ به طور رسمی در تاریخ ۳ مارس (۱۳ اسفند) وارد می‌شود. طبق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *