گوگل پلی استور

گوگل یک میلیون اپلیکیشن آلوده را از پلی‌استور حذف کرد

گوگل به تازگی اعلام کرده است که تحت تاثیر دلایل امنیتی بالغ بر یک میلیون اپلیکیشن را در فروشگاه گوگل پلی‌استور را تعلیق و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری کرده است.

با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از حریم خصوصی و مسائل مربوط به امنیت سایبری، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری با تحت بررسی قرار دادن فاکتورهای مختلف، در تلاشند تا علاوه بر آگاهی بخشیدن به کاربران در فضای مجازی، شرکت‌های توسعه دهنده اپلیکیشن‌های مختلف را نیز وادار به برطرف کردن حفره‌های امنیتی و همچنین افزایش امنیت سایبری کنند.

حالا به نظر می‌رسد که کارشناسان امنیتی گوگل اعلام کرده‌اند که این غول تکنولوژی تحت تأثیر مسائل و مشکلات مربوط به امنیت سایبری، بالغ بر یک میلیون اپلیکیشن را که به نقض حریم خصوصی کاربران اقدام کرده است، تعلیق کرده و جلوی ادامه فعالیت آنها را گرفته است.

بر اساس گزارشی که در وب سایت تک رادار آمده است، گوگل بعد از آنکه دریافت و اعلام کرد که خیل عظیمی از اپلیکیشن و برنامه‌های اندرویدی موجود در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور، به انتشار بدافزار و سپس سرقت اطلاعات شخصی و نفوذ به حریم خصوصی کاربران و قربانیان موردنظر می‌پرداخته و اقدام کرده‌اند، تصمیمات جدی و جدیدی را در خصوص مقابله با چنین اپلیکیشن های مخرب و آلوده‌ای که امنیت سایبری و حریم خصوصی کاربران موبایل را زیر سوال می‌برد، اتخاذ کرد.

البته به نظر می‌رسد که آن دسته از آسیب پذیری و ضعف‌های امنیتی کوچک و مختصری که در برخی از اپلیکیشنها وجود داشت، تنها با ارسال پیام اخطارآمیز برطرف شده است اما آن دسته از برنامه‌هایی که مشخص شده به صورت عمدی به هکرها و مجرمان سایبری اجازه دسترسی و سو استفاده از اطلاعات شخصی کاربران می‌دادند، به صورت کامل از پلتفرم گوگل پلی استور حذف و مسدود شده‌اند.

مطالب مرتبط  ۸ رونمایی برجسته در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل: آی/او ۲۰۱۸

منبع : ایسنا

مطلب پیشنهادی

گوگل دیث

نگران گذشته‌ آنلاین‌تان هستند؟ چطور اکانت گوگل‌ را پس از مرگ حذف کنیم؟

به گزارش گاتریا، یکی از نگرانی‌های تازه، دارایی دیجیتال و ردپای فعالیت‌های مجازی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *