سیستم عامل فیوشا fuchsia - جیتوپیا

گوگل سیستم عامل فیوشا را بر روی نست هاب آزمایش کرد

به گزارش جیتوپیا گوگل از سال ۲۰۱۶ توسعه سیستم عامل فیوشا خود را به عنوان یک سیستم عامل متن باز برای بسیاری از پلت فرم ها آغاز کرد اما برای مدت زیادی دیگر هیچ خبری در مورد آن منتشر نشده بود.

فیوشا اکنون سیستم عامل رسمی گوگل در نست هاپ اصلی است که قبلاً گوگل هوم هاب نام داشت. تیم فیوشا در حال جایگزینی سیستم عامل محدود “کست” با فیوشا است این در حالی است که دستگاه ها باید مانند گذشته رفتار کنند و عملکرد خوبی داشته باشند.

انتقال از سیستم عامل کست به سیستم عامل فیوشا چندین ماه طول خواهد کشید و ابتدا کاربران حاضر در سیستم عامل قبلی منتقل خواهند شد.

سیستم عامل فیوشا برای پشتیبانی از دستگاه های هوشمند مانند کروم بوک، گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها طراحی شده است و گوگل آن را به عنوان یک سیستم عامل امن ، قابل به روزرسانی ، فراگیر و عملی توصیف کرده است.

با این وجود این انتقال سوالاتی را پیرامون اینکه هدف از ایجاد سیستم عامل فیوشا در نست هاب چیست به وجود می آورد و هیچ هدف معناداری در مورد برنامه های گوگل برای فیوشا ارائه نمی دهد.

گوگل قبلا گفته بود که فیوشا جایگزینی برای اندروید نیست اما می تواند برنامه های اندرویدی را بطور طبیعی اجرا کند. تفاوت اصلی بین فیوشا و اندروید این است که نسخه اول مبتنی بر هسته لینوکس نیست بلکه از یک میکروکرنل مخصوص به خود به نام Zircon تشکیل شده است.

باید منتظر بمانیم و ببینیم گوگل در ادامه کار با فیوشا چه می کند.

مطالب مرتبط  چگونه تصاویر و فیلم‌های خودمان را از اینستاگرام دانلود کنیم؟ + آموزش

مطلب پیشنهادی

تلویزیون 4کی ریل می - جیتوپیا

ریل می از تلویزیون هوشمند خود رونمایی خواهد کرد

به گزارش جیتوپیا تنها چند ساعت تا رویداد دهم خرداد ریل می مانده است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *